אגם אנגלרד-סער | מומחית בהוראת מחוננים | הוד השרון

אגם אנגלרד-סער

אגם אנגלרד-סער

חוג החשיבה היצירתית שפיתחה אגם מצטיינים במקוריות רבה הן בתכנים והן באופן מסירתם. תכני החוגים של אגם משתנים ומתחדשים מסטמסטר לסמסטר ושומרים על רעננות. כמו כן אגם יודעת למצוא דרך אל ילדים שונים מאד זה מזה, לחבר אותם אליה, אל הקבוצה ואל התכנים. אגם יודעת לייצר אוירה מיוחדת בחוגים המאפשרת חופש אישי ופנימי לכל ילד והבאה לידי ביטוי בהנאה רבה של הילדים וביטוי אישי אותנטי  אגם חדורה וספוגה ברוח המכון בו גדלה כילדה. היא מופיעה כמייצגת המכון ומדגימת שיטת אריקה לנדאו בערבי הורים של המכון בהצלחה גדולה.

ד”ר הילה גרין, מנכ”ל מכון אריקה לנדאו

 

במהלך השנה האחרונה שני ילדינו למדו אצל אגם אנגלרד ואנו כהורים קיבלנו ליווי צמוד לאורך התקופה כולה.

הילדים לומדים בכיתות ב’ ו – ו’ ואנו כהורים הרגשנו בחסרים רבים שמערכת החינוך אינה מתמודדת איתם כהלכה וחיפשנו פיתרונות. אגם מיד נכנסה לליבם של ילדנו והחלה ללמדם באופן שיטתי ותוך התאמה אישית של התוכנית לכל ילד. עם הזמן נסגרו הפערים הלימודיים (קריאה, הבנת הנקרא, חשבון, מתמטיקה) והילדים נחשפו לנושאים רבים נוספים, התאהבו בחידות וחשיבה יצירתית, התעניינו במוסיקה ומדעים והחלו לחפש בעצמם את האתגר והידע.

שיחות הלווי ההורי שעשינו עם אגם עזרו לנו כמשפחה לעשות את השינוי, להכניס את חוויית הלימוד הביתה ולתמוך בדרך הנכונה בילדינו. הבאנו לשולחן התלבטויות, חששות ותפיסות עולם שחשובות לנו ומצאנו דרכים לשלב בין מה שנכון לכל ילד ומה שנכון לנו כמשפחה וכהורים.

הרבה פרספקטיבות שנתגלו לאגם בעבודה עם הילדים עזרו לנו בהבנת הצרכים והרגשות של ילדנו ועצם התהליך שם פוקוס מיוחד על הילד ונותן להורה צוהר מיוחד במינו.

במהלך השנה הילדים עשו תפנית מדהימה, עברו שניהם את מבחני המחוננים לכיתות ב’ ו – ו’, את מבחן בר אילן לילדים מוכשרים במתמטיקה ושניהם ישתלבו בשנה הבאה במסגרות המתאימות ויסללו את דרכם לעתיד בו יבחרו.”

לאגם אישיות יוצאת דופן, מלאת חיים ובעלת יכולת נדירה להתחבר לילדים ולחבר בינם לבין העולם שסביבם ולנו ההורים. היא חכמה, רבת כישורים, מצחיקה, כנה וחדת אבחנה ונגישה לילדים ולהורים כאחד.

אנו מאמינים שתרומתה להוראת מחוננים ויכולתה להוביל שינויים בתפיסות קוגניטיביות בחינוך תוך כדי ראיית הילד הספציפי וצרכיו הן יוצאות דופן.

בכבוד רב, 

א’ ור’ הורים לבן 13 ובת 7.

אגם עזרה לילדי המחונן להמשיך ללמוד ולהתפתח במקום ללכת אחור. היא לימדה אותו לפתח חשיבה יצירתית, נתנה לשבור את תבניות החשיבה הרגילות ולחשוב בדרכים אחרות.

כמו –כן היא לימדה אותו להתנהל טוב יותר גם בתחום הרגשי חברתי. משחקים ורעיונות שהיא הציעה שוחקו גם בביתנו. אגם עזרה לילדנו רותם שאובחן כמחונן לשפר את יכולותיו בדרכים חדשות ומעניינות ולהגדיל מאוד את הידע שלו בתחומים רבים ולמימוש הפוטנציאל שלו.

אנחנו ממליצים בחום על אגם וראינו בתרומתה הגדולה להוראת מחוננים

א’ וא’ הורים לר’ בן 14.

 

אגם כל פעם מפתיעה מחדש בגישה שלה, הופכת את היוצרות, מדברת לילדים והורים בשפה שלא מוכרת היום ומרעננת את כל המושג של מחוננות מהדפוסים היבשים ובעייתים סביבו. 

 

“ה’ חזרה בעננים. היא כל כך התלהבה מהמפגש איתך ושאלה למה אי אפשר להגיע כל יום..

ת’ אמא של נ’ בן 11.

תודה רבה אגם יקרה, איזה מזל שזכינו להכיר אותך השנה. את ברכה בחייה של מ’ ואנו מאמינים בתהליכים ושמחה שאנחנו מדייקים את הדברים. תודה ובהצלחה לילדה המדהימה שלנו”.  

ע’ אמא לבת 11.

ת’ לא הסכים לותר על זמן האיכות שלו איתך ביום שישי.

יש לנו ממש פריצת דרך איתו והכל בזכותך.

ל’ אמא לבן 10.

נוגה ממש מאושרת מהפגישות איתך היא מחכה להן כל השבוע 😊

א’ אבא לבת 6.

בואו נדבר