אגם אנגלרד-סער | מומחית בהוראת מחוננים | הוד השרון

אגם אנגלרד-סער

אגם אנגלרד-סער

אודות

נעים מאד, שמי אגם אנגלרד-סער ויש לי נסיון של מעל 12 שנה בעולם המחוננים. אני בעלת סטודיו פרטי בהוד השרון. במהלך השנים הללו אני פוגשת משפחות ותלמידים המתמודדים עם קשיים, אתגרים והתלבטויות הקשורות למחוננות ולאיתור יכולות גבוהות בגיל הרך. אני מדריכה אנשי מקצוע בתחום הוראת והדרכת מחוננים, מרצה בתחומי החשיבה היצירתית וגישת אריקה לנדאו, מקימה ומנהלת פדגוגית של מרכזי מחוננים, מלווה הורים וילדים בתהליכים דיאדיים הקשורים במחוננות החל מגילאי גן ועד התיכון.

עבדתי באגף למחוננים של משרד החינוך, במרכזי מחוננים ובתוכניות העשרה בבתי ספר ובמכון ע"ש אריקה לנדאו. במהלך השנים הרחבתי את ארגז הכלים שלי עם מגוון סדנאות ולימודים בארץ ובחו"ל ביניהם התוכנית להוראת תלמידים מחוננים באוניברסיטת תל אביב, קורס ניתוח מבחני איי-קיו, שיטת אלכסנדר ופסיכודרמה. בנוסף לעבודת ההדרכה וניהול הפדגוגי אני מנהלת קריירה מעל שלושה עשורים כזמרת אופרה ומוסיקאית.

אני בעלת תואר מאסטר בהצטיינות יתרה באוניברסיטת תל אביב בלימודי מוסיקה ושפות. שירתתי בצבא כמוסיקאית מצטיינת וסיימתי בהצטיינות את התיכון לאומנויות"תלמה-ילין" במגמת מוסיקה ופיזיקה. אני דוברת עברית, אנגלית וגרמנית עם הכשרה בתחומי הפונטיקה וההגיה במספר שפות.

אני ממשיכה להופיע בתקשורת בנושאים מגוונים הן כזמרת אופרה והן ככותבת תכני "אופרה נונסנס" בעיבודים פוסט-מודרניסטים לאולפן השקוף של "וואלה". (להמשך קריאה לחץ כאן)

אם יש לכם ילדים מחוננים, אם אתם בעצמכם הורים שאובחנו כמחוננים בילדותכם, אם הילדים אינם מחוננים אבל אתם חושדים שזה קיים בדי.אן. איי שלכם, וכל היבט שקשור בהורים וילדים שנושא היכולות הקוגנטיביות הגבוהות שלהם ושל ילדיהם מעסיק אותם- מוזמנים לתהות ולשאול שאלות כאן בסטודיו. 

אם המילה “משעמם לי” נזרקת אצלכם לחלל הבית כהורים למחוננים ולא נחקרה לעומק. בואו נבדוק אותה בהקשר של שעמום כמילת מפתח לחוסר סיפוק, העדר העשרה-העמקה-האצה בחומר, למידה איטית לא תואמת כישורים, חוסר של קבוצת השווים ועוד. גיליתי בסטודיו שאוצר המילים של ילדים דל כשהם דבקים ב”שעמום” ולעיתים נדרשת עבודה אלגברית של פירוק לגורמים והבנת התמונה האמיתית.

אנשים מגיעים אליי עם התלבטות/ קושי אצל אחד מילדיהם ובחינת המרקם המשפחתי מגלה דוקא  “חוסר ויטמינים” קוגנטיבי של ילד/אח אחר. קורה כי חווית התלמיד היא כזו של רכב רולס רויס מפואר -מרובה ביצועים, החונה בחניון של אגד: כוח הסוס של המנוע שלו חזק בהרבה משל חבריו לכיתה ועובדה זו מייצרת בדידות, תסכול ולא פעם מובילה לקשיים על רקע חברתי ואף לירידה בהישגים הלימודיים.

 

בואו נדבר